Повернути 1% внеску при купівлі житла можливо лише через суд | ActiveLex
Передплатили Lex? Вхід в Lex
25.08.2020

Повернути 1% внеску при купівлі житла можливо лише через суд

Практика свідчить, що звернення до Пенсійного фонду зі заявою про повернення збору на обов’язкове державне пенсійне страхування у розмірі 1 % при купівлі житла вперше згідно з вимогами п. 9 ст. 1 Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування» найпевніше закінчиться відмовою у зв’язку з тим, що ПФУ не має засобів для з’ясування чи справді житло придбане вперше.

Зазначене є підставою для звернення до суду з відповідним позовом, подавати який потрібно без зволікання – встигнути за 6 місяців після сплати збору, оскільки суди відраховують строк позовної давності не з моменту отримання відмови ПФУ, а саме від дня сплати (зокрема див. рішення у справі № 640/15437/20).

І хоча адміністративні суди одностайні в тому, що держава, запроваджуючи певний механізм правового регулювання відносин, зобов`язана забезпечити його реалізацію, а в  протилежному випадку всі негативні наслідки відсутності належного правового регулювання покладаються саме на державу (наприклад, справа № 640/528/19), ситуація не змінюється.

Таким чином, беручись до повернення збору, слід одразу розраховувати, що справа вирішуватиметься в суді, і чітко слідувати процедурі Повернення 1% пенсійного збору при купівлі житла вперше, опублікованої на аналітично-правовій платформі Lex.

Леонід Лазебний

Поширити: