Активлекс допомагає реформувати та модернізувати юридичну освіту в Україні - ActiveLex
Передплатили Lex? Вхід в Lex
19.02.2025

Активлекс допомагає реформувати та модернізувати юридичну освіту в Україні

Європейський Союз та міжнародні правозахисні організації неодноразово наголошують на необхідності приведення юридичної освіти в Україні у відповідність до стандартів Болонського процесу, зокрема акцентування на практичній складовій, інтерактивних кейс-методах навчання, штучному інтелекті, цифрових технологіях та симуляційних моделях. Це сприятиме вищій конкурентоспроможності та успішному працевлаштуванню випускників юридичних факультетів як на внутрішньому, так і на міжнародному ринках праці. Компанія «Активлекс» однією із перших усвідомила нагальну потребу реформування і модернізації юридичної освіти і активно долучилась до цього процесу, співпрацюючи із вищими навчальними закладами України.

Співпраця із Хмельницьким університетом управління та права імені Леоніда Юзькова

У січні 2025 року компанія «Активлекс» підписала меморандум про співпрацю із Хмельницьким університетом управління та права імені Леоніда Юзькова щодо надання доступу викладачам та студентам закладу до онлайн-платформи інформаційно-правового забезпечення LEX з метою покращення навчального процесу в рамках дисципліни «Інформаційні технології в юридичній практиці».

«Ми проаналізували потреби викладачів у посиленні курсу практичною роботою із сучасними інформаційними технологіями в юриспруденції. Таким чином, народилася ідея познайомити студентів з платформою в моделі «мульти-доступу», при якому користування можливостями функціоналу системи можливий для різних цілей навчання: робота із законодавчими актами та сучасною судовою практикою, планування та реалізація власних практичних завдань курсу, робота з довідковою літературою та ін. Платформа LEX достатньо гнучка та проста у користуванні як для викладачів так і для студентів, це одна з її переваг. Ми можемо надавати та налаштовувати доступ до її використання відповідно до будь-яких рівнів запиту від клієнтів. Вибір платформи LEX для численних користувачів – одне з доступних комплексних рішень у сучасній українській LegalTech-індустрії», – розповів Володимир Іванов, директор компанії «Активлекс».

У Хмельницькому університеті наголосили, що напередодні підписання меморандуму, проаналізували в Інтернеті та соціальних мережах усю інформацію про сучасні технології у практичній діяльності юристів.

«Ми довідалися, що LEX – це інноваційна онлайн-платформа, яка пропонує майбутнім юристам доступ до різноманітних ресурсів, інструментів та можливостей для розвитку професійних навичок та знань. Зокрема, йдеться про доступ до бази даних юридичної літератури, включаючи закони, судові рішення, наукову літературу та інші ресурси, що дозволить майбутнім правникам поглиблено вивчати юридичні питання, готуватися до іспитів та формувати власні дослідницькі навички. А інтерактивні курси, вікторини та інші навчальні інструменти для активізації процесу навчання сприятимуть кращому опануванню навчальних матеріалів, розвитку критичного мислення та формуванню базових інформатичних компетенцій», – зазначила Ольга Федорчук, доцентка кафедри менеджменту, економіки, статистики та цифрових технологій Хмельницького університету управління та права імені Леоніда Юзькова.

За її словами, платформа володіє максимально необхідними інструментами для професійної роботи з юридичними документами, включаючи шаблони, перевірку орфографії та граматики. А також за допомогою LEX можна проводити симуляції судових процесів, які дозволяють майбутнім юристам набувати досвіду проведення судових засідань, розвивати стратегічне мислення та формувати здатність до ухвалення рішень.

«Одним словом, LEX – це потужний інструмент для майбутніх юристів, який пропонує комплексний підхід до навчання, розвитку професійних навичок та підготовки до майбутньої кар’єри. Платформа може об’єднати майбутніх юристів з різних куточків світу, надати можливість спілкуватися, обмінюватися ідеями та досвідом, відкривати можливості для встановлення професійних відносин, а також участі у міжнародних проєктах», – наголосила Ольга Федорчук.

Співпраця із Державним податковим університетом, м. Ірпінь

Компанія «Активлекс» уже майже два роки співпрацює із Державним податковим університетом, аби сприяти професійно-практичному розвитку здобувачів вищої освіти за спеціальностями «Право» та «Інформаційні технології» заради покращення ситуації на ринку праці, реалізації законодавчих ініціатив на підтримку освітньо-наукової діяльності, а також проведення спільних заходів (нарад, круглих столів, лекцій, конференцій, виставок, семінарів, тощо).

«Для здобувачів вищої освіти важливо не тільки отримувати теоретичні знання, а розуміти реальні запити ринку праці. Наш навчальний заклад гарантує належний рівень підготовки студентів для подальшого проходження практики й працевлаштування у компанії «Активлекс» з урахуванням потреб їх діяльності, сучасних досягнень науки та використання новітніх технологій», – розповіла Тетяна Ратушняк, кандидатка фізико-математичних наук і доцентка кафедри комп’ютерних та інформаційних технологій і систем Державного податкового університету.

Вона додала, що разом із компанією «Активлекс» організовуються різноманітні види практики, попередньо погоджуючи її програму, терміни, а також списки та кількісний склад студентів.

«У нас є п’ятеро здобувачів, які обирали саме компанію «Активлекс» для проходження практики під час якої вони ближче познайомились із процесом розробки програмного забезпечення, набули нових навичок і стали більш впевненими у своїх знаннях. У поточному навчальному році, отримавши схвальні відгуки від однокурсників, інші студенти також зробили заявку стосовно проходження практики і це свідчить про те, що компанія «Активлекс» уже завойовує серця майбутніх фахівців», – наголошує Тетяна Ратушняк.

Зазначимо, що компанія «Активлекс» дозволяє студентам користуватися своїми матеріально-технічними засобами та інформаційними ресурсами для  виконання програми практики.

«Після закінчення практики, ми надаємо характеристику на кожного здобувача вищої освіти-практиканта, в якій відображається виконання програми практики, а також якість підготовленого ним звіту. Студенти Державного податкового університету також мають можливість у нашій компанії отримати необхідну інформацію для написання курсових і дипломних робіт», – повідомив Володимир Іванов.

Компанія «Активлекс» з Державним податковим університетом обмінюється інформацією, яка має значення для науково-дослідної діяльності та навчально-виховного процесу,  а також сприяє реалізації спільних освітньо-наукових проєктів.

«Ми залучаємо провідних фахівців компанії «Активлекс» до проведення викладацької та наукової роботи, рецензування навчальних планів, робочих програм, дипломних робіт, участі у роботі екзаменаційних комісій, керівництва навчальною, виробничою та переддипломною практиками. Також співробітники компанії проводять вебінари і гостьові лекції, беруть участь у круглих столах та конференціях з обговорення освітніх програм», – підкреслює Тетяна Ратушняк.

Зокрема, у 2023 році відбулась зустріч на якій компанія «Активлекс» презентувала юридичну онлайн-платформу LEX і розповіла, як вона заощаджує 60% робочого часу юриста і дозволяє зберігати перевагу над конкурентами.

«Здобувачі вкотре змогли переконатись, що цифровізація дозволяє знизити часові та фінансові витрати, а також ймовірність людської помилки. За підсумками цієї зустрічі, було впроваджено онлайн-платформу LEX для викладання навчальної дисципліни «Правова інформатика». Особливо цікавим для здобувачів виявся інструмент «Процедури», який дозволяє вирішити юридичне питання, дотримуючись запропонованої платформою послідовності дій», – повідомила Тетяна Ратушняк.

А у 2024 році компанія «Активлекс» провела вебінар для студентів Державного податкового університету, який присвячений захисту авторських прав в Інтернеті та окреслила проблеми і шляхи їх захисту за міжнародним та українським законодавством.

«Під час цього вебінару було представлено статистичну інформацію про масові порушення на файлообмінних ресурсах, у соціальних мережах та відеохостингу, розглянуто випадки цифрового піратства та нелегального використання контенту в Інтернеті, запропоновано практичні поради для захисту авторських прав. Тематика такого вебінару є надзвичайно актуальною, оскільки у вищих навчальних закладах велика увага приділяється доброчесності в освітньому, професійному  і науковому середовищах», – стверджує Тетяна Ратушняк.

Вона також зазначила, що «Активлекс» бере активну участь у розвитку освітньої програми «Технології цифрового дизайну»: на круглому столі у 2024 році було внесено та враховано низку корисних пропозицій від представників компанії щодо змісту цієї програми, зокрема її відповідність вимогам стандарту спеціальності 122 «Комп’ютерні науки» та структурно-логічної схеми викладання навчальних дисциплін; тому очікується, що здобувачі отримають нові знання і навички у веб-дизайні та веб-програмуванні.

«Ми аналізуємо якість підготовки фахівців, вносимо пропозиції на розгляд Державного податкового університету щодо вдосконалення освітнього процесу, надаємо необхідну аналітичну інформацію й нормативну документацію для використання в освітньому процесі. Також сприяємо проведенню профорієнтаційної роботи серед потенційних абітурієнтів та підвищення рівня обізнаності про цей заклад», – підсумував Володимир Іванов, директор компанії «Активлекс».

Загалом, «Активлекс» готова до співпраці з іншими вищими навчальними закладами України, оскільки це є стратегічно важливим компонентом для підготовки професійних фахівців, зменшує розрив між теоретичним навчанням та практичними вимогами реального бізнес-середовища, а також забезпечує відповідність освітніх програм актуальним вимогам роботодавців.

Поширити: