АПУ запрошує на публічне обговорення проєкту Етичного кодексу юридичного бізнесу - ActiveLex
Передплатили Lex? Вхід в Lex
14.07.2023

АПУ запрошує на публічне обговорення проєкту Етичного кодексу юридичного бізнесу

Асоціація правників України запрошує всіх бажаючих долучитися до публічного обговорення проєкту Етичного кодексу юридичного бізнесу, яке відбудеться цієї п’ятниці, 14 липня, в онлайн-форматі.

З огляду на характер послуг українського юридичного бізнесу та його взаємовідносин із клієнтами від представників цього бізнесу очікують додержання етичних стандартів високого рівня. При цьому такі очікування максимально відповідають рівню етичних стандартів і вимог, що застосовуються до юридичної професії у світі. Втім, регулювання юридичного бізнесу як такого з боку держави або централізованих галузевих організацій практично відсутнє. Відповідно, гостро постає питання створення належних механізмів саморегулювання.

З огляду на провідну роль АПУ у правничій спільноті й активну участь представників системного юридичного бізнесу в діяльності Асоціації її лідерство в питаннях саморегулювання та здатність створити відповідні механізми є беззаперечними. Ба більше, кроки АПУ в цьому напрямі є природними й очікуваними як з боку членів Асоціації, так і з боку зовнішніх стейкхолдерів.

Першими такими кроками були:

1) створення відповідної робочої групи всередині АПУ;

2) проведення нею діагностики найбільш актуальних питань етики юридичного бізнесу (в т. ч. огляд попередньої практики Етичної комісії АПУ, аналіз відомих на юридичному ринку інцидентів з етичною складовою, опитування юристів, клієнтів та інших стейкхолдерів щодо болючих етичних проблем, вивчення міжнародного досвіду регулювання питань етики юристів тощо);

3) упорядження відповідних напрацювань та кодифікація етичних норм і правил, які мають застосовуватись до юридичного бізнесу.

Результатом вищезазначених кроків став проєкт Етичного кодексу юридичного бізнесу (далі — Кодекс). Ознайомитись із ним можна за цим посиланням.

Тож тепер АПУ запрошує юридичну спільноту долучитися до публічної дискусії щодо запропонованого проєкту Кодексу.

Дата й час: п’ятниця, 14 липня, 17:00-19:00 за Києвом (EEST, GMT+3).

Місце: платформа Zoom.

Мова заходу: українська (передбачено синхронний переклад англійською).

Посилання для реєстрації: https://bit.ly/3O7qsab.

Для участі в заході реєстрація є обов’язковою. Участь безкоштовна, однак ви можете підтримати інституційну діяльність АПУ донатом.

ПРОГРАМА:

Андрій Романчук, Віцепрезидент Асоціації правників України, керуючий партнер MORIS

  • Передісторія розроблення Кодексу, концептуальні ідеї, закладені в його основу.

Ольга Ворожбит, адвокатка

Ігор Свечкар, партнер ЮФ «Астерс»

  • Структура Кодексу та його новели.

Публічна дискусія за участю правничої спільноти.

Більше подробиць про подію — за цим посиланням.

Якщо ви маєте коментарі/зауваження/пропозиції до проєкту Кодексу, напередодні заходу надішліть їх, будь ласка, у вигляді тез на адресу kpyshchyk@uba.ua. Контактна особа — Катерина Пищик.

Поширити: