COVID-19 віднесено до професійних захворювань - ActiveLex
Передплатили Lex? Вхід в Lex
11.06.2020

COVID-19 віднесено до професійних захворювань

Змінами, внесеними постановою КМУ від 13 травня 2020 р. № 394 до переліку професійних захворювань, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2000 р. № 1662, додано «Гостра респіраторна хвороба COVID-19, спричинена коронавірусом SARS-CoV-2».

Факторами, вплив яких може викликати зазначене професійне захворювання, визначено контакт з інфекційними хворими, інфікованими матеріалами чи переносниками захворювань. А до переліку робіт та виробництв, на яких можливе виникнення професійного захворювання віднесено роботу медичних та інших працівників, що безпосередньо зайняті у ліквідації епідемії та здійсненні заходів із запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та лікування пацієнтів із випадками гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Як зазначалося в ході вебінару «Відшкодування медпрацівникам та членам їх родин заподіяної шкоди», медпрацівники, які інфікувалися COVID-19 під час виконання своїх обов’язків, мають усі підстави до оформлення професійного захворювання.

З урахуванням цих змін процедури Оформлення гострого професійного захворювання та Хронічного професійного захворювання на платформі Lex доопрацьовано.

Леонід Лазебний 

Поширити: