Декретна відпустка для батька чи іншого родича - ActiveLex
Передплатили Lex? Вхід в Lex
26.10.2020

Декретна відпустка для батька чи іншого родича

Оформити відпустку з догляду за дитиною може не тільки мати, а й батько, інший родич чи усиновлювач, який фактично її доглядає.

До заяви про надання такої відпустки слід додати: копію свідоцтва про народження дитини; документ, що підтверджує родинний зв’язок працівника, який бажає оформити відпустку, з дитиною; та довідку про те, що мама дитини не скористалася правом на таку відпустку за своїм місцем роботи (навчання, служби) і не претендує на допомогу, або вийшла на роботу до закінчення терміну відпустки і виплати по догляду за дитиною їй припинено (із зазначенням дати).

Ненадання згаданої довідки може стати причиною відмови в оформленні відпустки, адже позбавляє можливості відповідача роботодавця з’ясувати усі обставини, необхідні для надання працівникові такої відпустки (див. постанову ВС у справі № 487/1676/18 від 16 грудня 2019 р.).

Уважно слід поставитися і до змісту довідки. Приміром, встановивши, що дві довідки, подані позивачем мають різний зміст і в них відсутня інформація про перебування дружини позивача у відпустці у зв`язку з вагітністю та пологами, відпустці по догляду за дитиною, або виходу на роботу з таких відпусток, суд відмовив йому у задоволенні позову про визнання  протиправною бездіяльності роботодавця, який не надав відпустку (постанова ВС № 815/2404/18 від 12 грудня 2019 р.).

Докладніше – у новій процедурі Оформлення декретної відпустки батьку дитини, іншому родичу або усиновлювачу на аналітичній платформі Lex.

Леонід Лазебний

Поширити: