Довідник «LEX.Воєнний стан» оновлено - ActiveLex
Передплатили Lex? Вхід в Lex
22.12.2023

Довідник «LEX.Воєнний стан» оновлено

Станом на другу декаду грудня 2023 р. у довіднику LEX.Воєнний стан на платформі LEX вже накопичилося майже 2400 документів: всі нормативні акти, офіційні листи, консультації, алгоритми, рішення Верховного Суду, які допоможуть знайти відповіді на юридичні питання в складній і мінливій обстановці війни.

Зокрема щойно набрали чинності три постанов КМУ щодо ліцензування: торгівлі лікарськими засобами через мобільні аптечні пункти № 809, медичної практики в частині реабілітації № 1034, розроблення, виготовлення, постачання технічних засобів для зняття інформації з каналів зв’язку та негласного отримання інформації, зокрема щодо бездоганної ділової репутації керівника здобувача ліцензії/ліцензіата № 1005.

Постановою КМУ від 12 грудня 2023 р. № 1309 внесено зміни до постанов КМУ щодо нотаріату та державної реєстрації, зокрема спрямовані на запобігання виведенню капіталів за межі України та унормування вчинення реєстраційних дій на територіях активних боїв та окупованих.

Верховний Суд узагальнив низку правових позицій щодо необґрунтованості застосування звільнення від покарання з випробуванням під час воєнного стану:

  • лише на підставі факту відмови засудженого від співпраці з ворогом постанова у справі  № 761/3099/20;
  • в разі викрадення військовослужбовцем майна, переданого військовій частині благодійною організацією (постанова у справі  № 751/5204/22);
  • чи викрадення майна з квартири жителів, що виїхали через бойові дії (постанова у справі  № 953/6840/22);
  • якщо засуджений переправляв через кордон ухилянтів за попередньою змовою з іншими особам (постанова  № 727/6140/22);
  • у випадку призову засудженого за мобілізацією та отримання ним поранення (постанова  № 286/1005/21).

З’явилися перші ознаки того, що наказ МВС № 195 насправді не звільняє від обов’язку подавати документ на продовження дозволів на зберігання зброї, і не встановлює автоматичного подовження таких дозволів до кінця воєнного стану. Тих, хто прострочив дозволи, вже почали штрафувати.

Вся важлива юридична інформація – в довіднику  LEX.Воєнний стан

Поширити: