Карантин – підстава для визнання форс-мажору | ActiveLex
Передплатили Lex? Вхід в Lex
29.04.2020

Карантин – підстава для визнання форс-мажору

Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)” від 17.03.2020 № 530-IX були внесені зміни до ч. 2 ст. 14-1 Закону України “Про торгово-промислові палати в Україні” від 02.12.1997 № 671/97-ВР), якими карантин визнано форс-мажорною обставиною.

Звісно, ця обставина автоматично не звільняє від виконання зобов’язання. Для застосування форс-мажорного застереження, зазвичай передбаченого всіма видами господарських договорів, необхідно довести, що карантин повністю чи частково унеможливлює виконання зобов’язання.

Якщо ж зобов’язана сторона договору не може домогтися «взаємності» іншої сторони в цьому питання, то час отримувати в торговій палаті Сертифікат про форс-мажорні обставини і захищати свої права в суді.

Такий алгоритм запропоновано у щойно опублікованій процедурі Застосування форс-мажору в умовах протидії COVID-19 в аналітично-правовій системі Lex.

Поширити: