Не варто зволікати із заявою про надання статусу учасника бойових дій - ActiveLex
Передплатили Lex? Вхід в Lex
04.10.2022

Не варто зволікати із заявою про надання статусу учасника бойових дій

Статус учасника бойових дій надає особі цілу низку пільг за Законом «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», що є першою причиною не зволікати із заявою про його надання. Другою причиною є непередбачуваність, яку несе війна і через яку сама особа може не знати що з нею буде наступної миті, і державні органи та посадовці працюють під значним тиском, а це спричинює певний безлад і видовжує строки оформлення.

Власне процедура проста, хоч і має незначні відмінності для різних категорій, визначені відповідними порядками, затвердженими кабінетом міністрів України, зокрема Порядок № 413  більшою мірою регулює надання статусу учасника бойових дій захисникам, які брали участь в АТО та ООС в Донецькій та Луганських областях до 24 лютого 2022 року, Порядок № 203  охоплює різні категорії осіб, які виконували бойове (службове) завдання  в умовах безпосереднього зіткнення та вогневого контакту з ворогом на фронті, а Порядок № 1452 – тих, хто брав участь в русі опору на тимчасово окупованих територіях.

Пунктом 2 кожного зі згаданих порядків визначено точний перелік осіб, яким надається статус учасників бойових дій. Це важливо, адже пакети документів для подання комісіям із надання статусу учасника бойових дій, які створені в МО, СБУ, ДСНС і інших відомствах та установах, в цілому подібні, але мають відмінності.

Також важливо, що підготувати всі необхідні довідки і подати їх до комісії має командир чи керівник впродовж місяця після виникнення підстав для надання статусу, але й сама особа має право подати документи.

Докладніше – у новій покроковій процедурі «Порядок отримання статусу учасника бойових дій», якою щойно доповнено збірник «Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси» на інформаційно-правовій платформі LEX.

Поширити: