Облік військовозобов’язаних на підприємстві - ActiveLex
Передплатили Lex? Вхід в Lex
02.02.2024

Облік військовозобов’язаних на підприємстві

Таку назву має щойно поміщений на платформі LEX алгоритм дій роботодавця під час прийому військовозобов’язаного (призовника, резервіста) на роботу чи його звільнення, розроблений на основі Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, затвердженого постановою КМУ від 30.12.2022 № 1487.

Виконання окреслених алгоритмом дій убезпечить роботодавців і призначених ними осіб, відповідальних за військовий облік на підприємстві, від чималих штрафів (до 8500 грн за ст. 210-1 КУпАП) і включає такі основні етапи:

  • перевірка у кандидата на робоче місце військово-облікового документа,
  • внесення відомостей про військовозобов’язаного працівника до списків персонального військового обліку,
  • доведення до призовників, військовозобов’язаних та резервістів правил військового обліку під особистий підпис (правила мають бути розміщені на видному місці),
  • своєчасне повідомлення ТЦК та СП, органів СБУ, підрозділів Служби зовнішньої розвідки про зміну облікових даних призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Виклад усіх етапів містить гіперпосилання до чинних норм права, якими визначено необхідні дії, та затверджених шаблонів документів, які при цьому слід складати.

Всі важливі юридичні матеріали періоду воєнного стану ви знайдете також у довіднику Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси

Поширити: