Огляд індустрії Legal tech: які рішення та стартапи зацікавили користувачів - ActiveLex
Передплатили Lex? Вхід в Lex
22.02.2022

Огляд індустрії Legal tech: які рішення та стартапи зацікавили користувачів

Після останнього інтерв’ю для НВ, в якому ми багато говорили про сучасні тенденції та тренди в сфері Legal tech, до мене почали звертатися колеги, клієнти та просто знайомі юристи, яких ця тема «зачепила». Найбільше питань про конкретні напрями і приклади розвитку Legal tech закордоном і те, наскільки активно в нашій країні впроваджується міжнародний досвід.

Тому я вирішив періодично робити огляд новинок, рішень та технологій Legal tech. Це буде корисним не лише для тих, хто вже їх використовує, а й для тих, хто лише задумався над цим. Звичайно, це допоможе краще зрозуміти тенденції, які панують сьогодні в індустрії.

Отже почнемо з того, що не так давно визначилися 15 переможців, які візьмуть участь в «Алеї стартапів» – щорічному техношоу, яке організовує Американська асоціація адвокатів. Переможці визначилися за підсумками голосування в якому прийняли участь більше 32 000 користувачів. Зупинюсь на кількох цікавих рішеннях.

  1. Dashboard Legal. Це інструмент для спільної роботи та управлінням проектами. Він допомагає юристам впорядкувати свої електронні скриньки, відслідковувати документи та строки, співпрацювати з колегами. Розробники виділяють дві ключові переваги своєї розробки:

По-перше – можливість впорядкувати інформацію: структура «дошок» відображає те, як думають юристи, долаючи розрізненість робочих процесів.

По-друге – можливість для юристів, не виходячи зі своєї електронної пошти, отримувати доступ до переваг популярних інструментів для спільної роботи.

  1. Immediation. Запущена у 2019 році, ця платформа пропонує індивідуальні рішення із віртуальними залами судових засідань та інструментами медіації. Застосунок дає можливість записувати слухання, спільно користуватися документами та управляти ними, складати та виконувати контракти, користуватися конфіденційним зв’язком між адвокатами та клієнтами, тощо.

Раніше платформою користувалися на території Австралії та Нової Зеландії, до неї навіть були підключені кілька міністерств цих країн. Зараз вона активно підкорює ринок Південно-Східної Азії та США. Зростання кількості користувачів у 2020 році склало понад 2200%. Компанія-розробник Immediation New Zealand залучила 3,6 млн доларів для завоювання американського ринку.

Засновниця та керуюча директорка Immediation New Zealand Лаура Кейлі, яка більше 20 років працювала бізнес-юристом, каже: «Я переконалася, що люди не мають ефективного доступу до правосуддя. Правова система складна, тривала та дорога. Це стара система, яка регулюється старими правилами та процесами, які не масштабуються та неефективні».

Я також переконаний, що згодом усі судові засідання відбуватимуться в онлайн-режимі, і використовуватися будуть подібні платформи. Частково так технології використовуються і в Україні – маю на увазі електронне судочинство, але поки що йдеться лише про окремі модулі ЄСІТС.

  1. LAWMATO. Не нове, але цікаве рішення. Розробники пропонують розглядати його як «додаток для спільних поїздок», а от я скоріше характеризував би його як юридичний маркетплейс. Додаток дозволяє швидко знайти саме того юриста якій вам потрібен, того, що спеціалізується на допомозі при ДТП, або того, що займається сімейними питання, наприклад розірванням шлюбу, чи юриста-консультанта, що знається на проблемах малого бізнесу.

Зручний пошук, захищені технології для віртуальних юридичних консультацій, надійна та захищена система платежів – це все пропонує LAWMATO. В Україні минулого року також була створена подібна платформа під назвою «Адвокат народу». Плани у розробників були амбітні, проте пройшло дуже мало часу, аби оцінити результат.

Отже, легко помітити тенденцію на перехід юридичних послуг в онлайн-простір. Додатковий імпульс цьому тренду надала пандемія COVID-19. Але навіть коли вона піде на спад – зміни триватимуть і, думаю, на нас очікує ще чимало нових рішень.

Якщо резюмувати, то очевидно, що подальший розвиток новітніх технологій в юридичній сфері впливатиме на форми та способи надання юридичних послуг та щоденну роботу юристів. Ці способи та форми, щойно їх запроваджують, відкривають нові можливості для підвищення ефективності, результативності, якості обслуговування. Ми, компанія ActiveLex, пропонуємо вам ознайомитися з нашими продуктами, обрати той, який потрібен саме вам та працювати ефективно разом, прагнучи до лідерства.

Поширити: