Переосмислення юридичного бізнесу – кінець погодинної оплати?
Традиційна модель погодинної оплати, яка є наріжним каменем цінової стратегії юридичної фірми, може бути спростована зростанням ефективності, зумовленої використанням штучного інтелекту. Опитування Wolters Kluwer Future Ready Lawyers 2024 демонструє, що юридична галузь бачить потенційні зміни в традиційних бізнес-моделях – від впливу GenAI до використання зовнішніх провайдерів для підтримки своєї роботи.
Згідно зі Звітом опитування Wolters Kluwer Future Ready Lawyers 2024 однією з найбільш обговорюваних тем є вплив штучного інтелекту на погодинну оплату праці. Щонайменше 67% корпоративних юридичних департаментів і 55% юридичних фірм очікують, що ефективність, зумовлена використанням штучного інтелекту, вплине на поширеність погодинної оплати, а 20% навіть передбачають навіть значний вплив.
Вплив GenAI на юридичні бізнес-моделі
«Неминучим є те, що GenAI докорінно змінить бізнес-моделі фірм», – говорить Роберт Амброгі (Robert Ambrogi), видавець блогу LawSites та подкасту LawNext. «Завдяки тому, що штучний інтелект виконує більше рутинних завдань фахівців та спрощує складні завдання, все більше юридичних фірм переходять від погодинної оплати до альтернативних моделей, таких як фіксовані гонорари, підписка на послуги або виставлення рахунків на основі вартості послуг. GenAI також може призвести до скорочення накладних витрат і чисельності персоналу, що дозволить фірмам пропонувати більш конкурентоспроможні ціни – а клієнти будуть цього очікувати».
Аутсорсинг альтернативних постачальників юридичних послуг (АПЮП)
З GenAI чи без нього, однією з постійних бізнес-тенденцій є практика аутсорсингу роботи альтернативним постачальникам юридичних послуг (АПЮП). Замість того, щоб розглядати АПЮП як загрозу, більшість юридичних фірм та корпоративних юридичних департаментів починають вважати їх цінними партнерами.
Серед першочергових завдань більше половини (57%) опитаних юристів планують передати на аутсорсинг автоматизацію документообігу, близько половини (49%) планують перерозподілити завдання з правових досліджень та аналізу, а 48% планують використовувати АПЮП для підготовки та перевірки договорів. Завдяки такому підходу фірми та юридичні відділи очікують оптимізувати свою операційну ефективність і, зрештою, заощадити кошти.
Чи зменшиться попит на молодших юристів та помічників юристів?
«Існує висока ймовірність того, що GenAI значно зменшить потребу в певних категоріях юридичного персоналу, особливо в тих, хто займається рутинними, повторюваними та трудомісткими завданнями», – зазначає Стефано Меле (Stefano Mele), партнер Gianni & Origoni, – «Автоматизація виконання цих завдань призведе не лише до підвищення ефективності, а також до зменшення потреби в молодших юристах, помічниках юристів та допоміжному персоналі, які традиційно виконують ці функції».
«Хороша новина полягає в тому, що юристи оптимістично налаштовані на адаптацію до постійно мінливого правового ландшафту. Більше половини учасників опитування (56%) вважають, що вони добре підготовлені до коригування свого способу роботи, пропозицій послуг, робочих процесів і моделей ціноутворення у відповідь на впровадження технології штучного інтелекту. Така адаптивність має вирішальне значення, оскільки GenAI продовжує розвиватися та інтегруватися в юридичну галузь»
Щоб ознайомитися з повним аналізом юридичної галузі, завантажте Звіт опитування Wolters Kluwer Future Ready Lawyer 2024» >>
Про дослідження
Опитування Wolters Kluwer «Future Ready Lawyer 2024» включає відповіді 700 юристів з юридичних фірм та корпоративних юридичних департаментів у США та дев’яти європейських країнах – Німеччині, Нідерландах, Великобританії, Бельгії, Франції, Італії, Іспанії, Польщі та Угорщині. Вже шостий рік поспіль дослідження продовжує демонструвати, що юристи в усьому світі адаптуються до технологій і поступово впроваджують нові методи роботи. Юридичні фірми та корпоративні юридичні департаменти використовують GenAI, проводять більше часу в офісі та поглиблюють свої знання в галузі ESG, вирішуючи дедалі складніше завдання – стати готовими до майбутнього юристами.
Для отримання додаткової інформації про Wolters Kluwer, будь ласка, відвідайте: www.wolterskluwer.com.
Про компанію Wolters Kluwer
Wolters Kluwer (EURONEXT: WKL) є світовим лідером у сфері інформаційних, програмних рішень та послуг для професіоналів у галузі охорони здоров’я, оподаткування та бухгалтерського обліку, фінансового та нормативно-правового комплаєнсу, правового та регуляторного регулювання, корпоративної ефективності та екологічних, соціальних та управлінських питань (ESG). Wolters Kluwer допомагає своїм клієнтам щодня приймати важливі рішення, пропонуючи експертний досвід, який поєднує глибокі галузеві знання з технологіями та послугами.
Wolters Kluwer повідомила про річний дохід за 2023 рік у розмірі 5,6 мільярда євро. Група обслуговує клієнтів у понад 180 країнах, веде діяльність у більш ніж 40 країнах і налічує близько 21 400 співробітників по всьому світу. Штаб-квартира компанії знаходиться в місті Алфен-ан-ден-Рейн, Нідерланди.
Для отримання додаткової інформації відвідайте www.wolterskluwer.com, слідкуйте за Wolters Kluwer в LinkedIn, Facebook, YouTube та Instagram
Про ActiveLex
Компанія ActiveLex екслюзивно представляє на українському ринку онлайн-платформу LEX корпорації Wolters Kluwer. Онлайн-платформа LEX – сучасна європейська інформаційно-аналітична платформа для юристів та підприємців, лідер на ринку багатьох європейських країн. Інформація в системі оновлюється щоденно.
Більше інформації про платформу LEX, а також можливість отримати безкоштовний демо-доступ – start.activelex.com
Для отримання додаткової інформації відвідайте www.activelex.com, слідкуйте за нами в Facebook, Instagram, YouTube та LinkedIn