Під час карантину орендну плату можна зменшити або звільнитися від неї, але не автоматично | ActiveLex
Передплатили Lex? Вхід в Lex
22.04.2020

Під час карантину орендну плату можна зменшити або звільнитися від неї, але не автоматично

Від самого початку карантинних обмежень законодавець намагається допомогти суб’єктам господарювання повністю або частково позбутися орендної плати, оскільки вони позбавлені можливості використовувати орендоване майно через зазначені обмеження.

Так, першу спробу було зроблено Законом від 30 березня 2020 р. № 540-IX, яким доповнено розділ «Прикінцеві та перехідні положення» Цивільного кодексу новим пунктом 14, згідно з яким з моменту встановлення карантину і до його завершення наймач може бути звільнений від плати за користування майном відповідно до ч. 6 ст. 762 ЦК.

І от Законом від 13 квітня 2020 р. № 553-IX вже викладено у новій редакції згаданий п. 14: на час дії відповідних обмежувальних карантинних заходів, запроваджених Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), обставинами, за які наймач (орендар) не відповідає відповідно до ч. 2 ст. 286 Господарського кодексу України, ч. 4 та 6 ст. 762 Цивільного кодексу України, також є заходи, запроваджені суб’єктами владних повноважень, якими забороняються певні види господарської діяльності з використанням орендованого майна, або заходи, якими забороняється доступ до такого майна третіх осіб (до речі, у проекті Закону формулювання було абсолютно іншим).

Тобто за таких обставин орендар таки звільняється від орендної плати, але за узгодженням з орендодавцем, як-от в опублікованій процедурі на платформі Lex.

Леонід Лазебний

Поширити: