Повідомляти про знищене війною майно слід через Дію, ЦНАП чи нотаріуса - ActiveLex
Передплатили Lex? Вхід в Lex
28.07.2023

Повідомляти про знищене війною майно слід через Дію, ЦНАП чи нотаріуса

На порталі LEX у щойно оновленому довіднику LEX.Воєнний стан поміщено нову процедуру – Порядок отримання грошової допомоги від держави на ремонт житла єВідновлення, в якій надано покрокову інструкцію оформлення допомоги від подання повідомлення через Дію, ЦНАП чи нотаріуса і до звітування за використані кошти. Перелічено й винятки, що унеможливлюють отримання допомоги, до яких, зокрема, належать місцезнаходження пошкодженого чи зруйнованого майна в зоні активних бойових дій, застосування санкцій щодо заявника чи його судимість за злочин проти основ національної безпеки України.

Крім того остаточно набрав чинності Закон України від 1 грудня 2022 р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства у сфері міграції» № 2813-IX, яким, серед іншого, Закон України “Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства” доповнено статтею 4-1, згідно з якою приймаюча сторона, що запросила в Україну чи приймає в Україні іноземців та осіб без громадянства, зобов’язана покрити їхні витрати, пов’язані з перебуванням на території України та виїздом з України.

Змінами до Закону «Про військовий обов’язок і військову службу» встановлено, що при прийнятті на військову службу за контрактом може встановлюватися випробування (нова редакція ст. 19), а Законом від 20 березня 2023 р. № 2978-IX визначено, що під час воєнного стану сержанти і старшини без вищої освіти можуть отримувати офіцерські посади (нова редакція ст. 20).

Набрали чинності також Закони «Про національні меншини (спільноти) України» від 13 грудня 2022 р. № 2827-IX , «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії» від 21 березня 2023 р. № 3005-IX, «Про управління відходами» від 20 червня 2022 р. № 2320-IX і ін.

Ці й інші документи зібрано на аналітично-правовій платформі LEX у довіднику LEX.Воєнний стан, де від початку повномасштабного вторгнення військ рф в Україну уже накопичилося майже 2000 нормативних актів, офіційних роз’яснень, дорадчих матеріалів і корисних посилань.

Поширити: