Правові позиції Верховного Суду – у два кліки - ActiveLex
Передплатили Lex? Вхід в Lex
17.12.2020

Правові позиції Верховного Суду – у два кліки

На аналітично-правовій платформі Lex запроваджено новий інструмент пошуку правових висновків Верховного Суду.

Відтепер у списку результатів пошуку прецедентних судових рішень одразу видно в якому з них є правова позиція та наведено її текст.

Цей інструмент значно спрощує пошук потрібного правового висновку, адже дає змогу  ознайомитися із ним, не відкриваючи самого рішення, та одразу перейти до іншого, якщо перший  не допоміг знайти відповідь на питання.

Для цього треба увести у вікно пошуку запит (приміром, «недопустимі докази») і відсортувати серед результатів тип документа «постанови».

Крім того, що стислий виклад правової позиції одразу підказує, чи містить вона потрібну інформацію, можна натиснути на цитату із судового рішення з підсвіченим пошуковим запитом і перейти до цього місця в тексті рішення.

Деякі правові позиції містять гіперпосилання до норм права, яких вони стосуються, що дає можливість моментального переходу до них.

Так само легко знайти правові позиції ВС і безпосередньо з тексту статті, приміром, щодо недопустимих доказів (ст. 87 КПК), якщо здійснюється пошук висновків щодо визнання недопустимими доказів, отриманих внаслідок істотного порушення прав та свобод людини. У пов’язаних із статтею документах слід обрати судові рішення.

і знову відфільтрувати постанови. У списку видачі результатів пошуку одразу буде видно в яких постановах були висловлені правові позиції.

Можна також конкретизувати пошук серед знайдених рішень, обравши певний період та уводячи до вікна звуження пошуку ключові слова стільки разів, скільки потрібно аби знайти правовий висновок, який допоможе вирішити правову проблему.

Аби не переглядати весь список у пошуках потрібної правової позиції, можна скористатися фільтром «Документи з правовими позиціями» у панелі ліворуч.

Тоді у списку залишаться тільки ті постанови, які містять правові позиції.

Важливо! Тексти правових позицій будуть показані тільки з тими постановами, де вони безпосередньо стосувалися конкретної норми права. В нашому прикладі – статті 87 КПК.

Скористайтеся новим інструментарієм пошуку правових позицій Верховного Суду в системі Lex і переконайтеся: відповідь обов’язково знайдеться!

Поширити: