Процедура – візуалізований алгоритм вирішення правової проблеми
Інформаційно правовий ресурс ActiveLex започаткував новий розділ клієнтської бази даних – Процедури.
Процедура являє собою своєрідну графічно оформлену покрокову інструкцію, як діяти для вирішення певної юридичної проблеми, розділяє її на етапи проходження справи в суді чи органі державної влади.
Кожний крок споряджений не лише характеристикою ситуації й потрібної юридичної дії, а й вичерпною кількістю варіантів поведінки в цій ситуації, положеннями нормативно-правових актів, якими ці варіанти визначено.
Наведені в процедурі положення мають гіперлінки до бази даних ActiveLex, де до них «прив’язані» аналітичні матеріали: коментовані кодекси, статті з фахових юридичних видань, висновки вищих судів, опінії відомих юристів та академічні правові дослідження.
Приміром, процедура оскарження рішення податкового органу про виключення ФОП з Реєстру платників єдиного податку, яка починається у стандартний адміністративний спосіб, після етапу гарантованої відмови податкового органу вищого рівня у задоволенні скарги, містить повний шлях відновлення права в суді.
Натиснувши курсором на крок «подання клопотання про продовження строку на звернення з позовом до суду», юрист отримає короткий виклад норм, які регулюють строки з посиланнями на самі норми – в цьому разі ч. 4 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства, та науково-практичний коментар до них.
Вже поміщено процедури реєстрації ТОВ, ТДВ, АТ, та деякі інші. До кінця року редакція ActiveLex планує наповнити розділ тисячею найбільш запитуваних серед юристів процедур.
Якщо вас турбує юридична проблема, варта добре візуалізованої інструкції з її вирішення, пишіть до редакції (е-пошта info@activelex.com) і невдовзі матимете змогу скористатися нею в інформаційно-правовій базі даних ActiveLex.