Свіжа практика Європейського суду з прав людини на платформі LEX - ActiveLex
Передплатили Lex? Вхід в Lex
28.09.2022

Свіжа практика Європейського суду з прав людини на платформі LEX

 

На аналітично-правовій платформі LEX з’явився новий розділ – «Правові позиції ЄСПЛ», де вже представлено понад 130 стислих викладів ключових рішень Євросуду за 2021 р. – початок 2022 р.

Зокрема, щодо можливості використання в дисциплінарному провадженні інформації, отриманої під час проведення негласних слідчих дій (ADOMAITIS v. LITHUANIA), порушення права обвинуваченого бути присутнім під час апеляційного розгляду (DRAČA v. CROATIA), правомірності засудження за сприяння самогубству особи, яка підтримувала ідею асистованого суїциду публічно (LINGS v. DENMARK), заборони особам, засудженим до довічного позбавлення волі, на спілкування з іншими ув’язненими (Іван Карпенко проти України),  примусового видворення психічно хворого іноземця (SAVRAN v. DENMARK), зловживання правом на звернення до ЄСПЛ (N.A. v. FINLAND) і багато інших.

Кожен матеріал містить гіперпосилання до норм законодавства України, що регулюють правовідносини, яких стосуються рішення ЄСПЛ, та до тексту самого рішення на сайті Суду.

До кінця вересня планується завершити добір і публікацію рішень за 2022 р. і  взятися до наповнення розділу тими «класичними» правовими позиціями, які стали підмурівком нинішньої прецедентної практики ЄСПЛ. Близько 2 тисяч таких матеріалів  планується опублікувати до кінця року, забезпечивши передплатників системи LEX досконалим інструментом для роботи з Євросудом.

Поширити: