Травма під час ожеледиці. Власна необачність чи чиясь вина? - ActiveLex
Передплатили Lex? Вхід в Lex
24.12.2020

Травма під час ожеледиці. Власна необачність чи чиясь вина?

З настанням зими більшає випадків травмування на слизьких вулицях, сходах і в інших місцях, де не має бути слизько, оскільки об’єкти благоустрою хтось обов’язково має утримувати в належному стані. Відповідає за це місцева держадміністрація чи певна визначена нею організація, або ж власники чи балансоутримувачі будівель – довкола цих самих будівель.

Отже, в разі нещасного випадку – травмування під час ожеледиці – задля отримання відшкодування матеріальної і моральної шкоди слід спершу правильно визначити відповідального та направити претензію, зібравши всі необхідні документи для обґрунтування суми вимоги.

Зазвичай такі претензії не задовольняють із посиланням на те, що особа постраждала через власну необережність.

Тоді час звернутися до суду. Суди, розглядаючи подібні справи, виходять з презумпції вини відповідача у заподіянні шкоди, оскільки закон не покладає на позивача обов’язку її доказування.

Якщо в ході розгляду справи зазначену презумпцію не буде спростовано, то вона є юридичною підставою для висновку про наявність вини заподіювача шкоди. Від цього правового висновку Верховного Суду України у справі № 3-51гс14 дотепер не відступили.

Відшкодуванню підлягає як матеріальна шкода (оплата вартості лікування), так і моральна (біль і страждання, яких зазнає постраждала особа). Відшкодовують зазвичай від 5 000 грн (як-от у справі № 554/1583/16-ц) до 10 000 грн (справа  № 264/1769/19).

Згідно із п. 2 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» у справах про відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я позивачі звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях.

Повний алгоритм оформлення відшкодування – у новій процедурі Отримання компенсації в разі травмування через ожеледицю на порталі Lex.

Оминайте слизьке, а як трапиться травмуватися – вимагайте відшкодування!

Підготував Леонід Лазебний

Поширити: