В очікуванні нового майбутнього: опитування юристів - ActiveLex
Передплатили Lex? Вхід в Lex
08.09.2021

В очікуванні нового майбутнього: опитування юристів

В очікуванні нового майбутнього: опитування юристів, проведене Wolters Kluwer, виявляє тенденції та технології, які набувають більшого значення при подоланні пандемії

Глобальна пандемія прискорила існуючі трансформації юридичної професії, а тенденції та пріоритети за останній рік все більш закріплюються згідно з висновками нового звіту Wolters Kluwer – Готовність юристів до майбутнього 2021: вихід за межі пандемії

Здатність використовувати технології для оптимізації ефективності є як ніколи важливою: 80% юристів визнають, що їх потреба у технологічних рішеннях зросла внаслідок пандемії. Опитування підтверджує, що більшість юристів вважають цифрову трансформацію та технології ключовими чинниками підвищення ефективності та продуктивності, та прогнозують збільшення використання та інвестицій у технологічні рішення. Тим не менш, опитування виявило прогалини у готовності юристів до того, що швидко стає новою нормою життя.

Опитування, проведене Wolters Kluwer у 2021 році щодо готовності юристів до майбутнього після подолання пандемії, за участю 700 юристів із США та 9 країн Європи, досліджує тенденції та готовність організацій до підвищення ефективності після пандемії. Незалежне опитування, опубліковане в березні 2021 року, пропонує унікальні висновки юристів із кращим розумінням наслідків пандемії для майбутнього. У звіті також містяться порівняльні дані за 2020-2021 рр., що містять висновки фахівців за тижні до настання пандемії, порівняно з їхніми поглядами на сьогоднішній день.

Висновки міжнародного опитування юристів, проведеного Wolters Kluwer, щодо готовності до майбутнього 2021 представлені у цьому звіті, який також включає аналіз лідерів юридичної галузі щодо впливу пандемії на юридичний сектор та на майбутнє.

«Результати опитування юристів щодо готовності до майбутнього 2021 чітко показують, що трансформація юридичної професії прискорилась внаслідок пандемії», – каже Мартін О’Меллі, Виконавчий віце-президент та керуючий директор з юридичних та регуляторних питань Wolters Kluwer. – «Такі тенденції, як важливість юридичних технологій, обсяг та складність інформації, зміни в очікуваннях клієнтів, потреба у підвищенні ефективності та продуктивності, а також нові способи роботи, закріпились у минулому році. Фахівці дедалі більше вважають, що цифрова трансформація та технології є основою їх просування та успіху».

Основні результати опитування

Загальні тенденції

Після надзвичайно складного року юристи очікують, що тенденції, з якими вони вже стикалися, прискоряться. Найпопулярнішими тенденціями, які, як очікується, матимуть найбільший вплив, є:

  • Зростання важливості технологій для юридичної професії – 77%
  • Збільшення обсягу та складності інформації – 77%
  • Виконання очікувань клієнтів/керівництва, що змінюються – 76%
  • Можливість пошуку та збереження кадрів – 76%
  • Акцент на підвищення ефективності/продуктивності – 75%.

Зростання важливості технологій для юридичної професії

Збільшення обсягу та складності інформації

Лише третина юристів вважають,
що їхня організація дуже підготовлена до цих тенденцій

Однак в усіх цих напрямках існує значний розрив між самими тенденціями та готовністю до них: лише 33% юристів кажуть, що їхня організація готова до змін.

Стосунки між клієнтами та фірмами

Зіткнувшись з необхідністю підвищення продуктивності, юридичні відділи компаній більш активно користуються технологічними рішеннями, змушуючи юридичні фірми робити те саме:

  • Протягом 3 років 91% юридичних відділів питатимуть у потенційних фірм-партнерів про використання ними технологій, що на 10% більше, ніж у 2020 році.
  • Все більша кількість юридичних відділів компаній очікує, що юридичні фірми, з якими вони співпрацюють:
  • використовуватимуть технології для забезпечення найкращого рівня обслуговування – 78%
  • використовуватимуть технології для стимулювання ефективності/продуктивності – 76%.

Опитування юристів щодо готовності до майбутнього також виявило значні розриви між очікуваннями юридичних відділів та спроможністю юридичних фірм їх виконати. Ці прогалини можуть вплинути на задоволеність клієнтів: лише 30% юридичних відділів компаній дуже задоволені своїми юридичними фірмами-партнерами, а зростаюча кількість планує змінити фірми: 24% кажуть, що вони з великою ймовірністю перейдуть до інших фірм порівняно з лише 13% у 2020 році.

Юридичні відділи компаній

Пандемія посилила тиск на юридичні відділи, оскільки їм довелось одночасно справлятись зі зростанням навантаження та зменшенням бюджетів. Юридичні відділи, які взяли участь в Опитуванні юристів щодо готовності до майбутнього 2021, зазначають, що головними проблемами стали:

  • Автоматизація рутинних завдань та використання технологій у робочих процесах
  • Зменшення/контроль зовнішніх юридичних витрат
  • Зростання вимог до юридичних відділів компаній.

Для того щоб подолати ці виклики, 57% юридичних відділів повідомляють про намір збільшити інвестиції в технології протягом наступних 3 років, а 84% заявляють, що надалі будуть використовувати більше технологій для підвищення продуктивності.

Зіткнувшись із скороченням витрат та зростанням вимог, юридичні відділи повідомляють про зміну способів роботи та виконавців. Більшість юридичних відділів планують активніше залучати: сторонні ресурси (77%); інсорсинг юридичної роботи (76%); позаштатний персонал (75%); альтернативних постачальників юридичних послуг (73%) та неюридичний персонал (70%). За кожним з цих напрямків спостерігалось зростання протягом 2020 року.

Проте зміни створюють виклики. Лише 28% корпоративних юристів вважають, що їхня організація повністю готова до ефективного впровадження процесів управління змінами, та лише 27% кажуть, що вони готові впроваджувати технології трансформацій.

91% юридичних департаментів зараз просять або планують попросити компанії, які вони розглядають, описати технології, які вони використовують, щоб бути більш продуктивними та ефективними. 32% юристів вважають, що їхня юридична компанія дуже готова використовувати технології для підвищення продуктивності

Юридичні фірми

Юридичні компанії також повідомляють про прискорення змін у майбутньому. Вони реагують на підвищені очікування клієнтів, все більше інвестуючи та впроваджуючи інновації для підвищення ефективності та цінності.

За даними Опитування юристів щодо готовності до майбутнього, більшість юридичних фірм очікують змін у способах надання послуг протягом наступних 3 років за такими напрямками:

  • 84% очікують зростання спеціальних юридичних послуг, що пропонуються фірмами
  • 80% очікують більш широкого використання технологій для підвищення продуктивності
  • 78% очікують збільшення важливості інновацій
  • 78% очікують посилення співпраці та прозорості між фірмами та клієнтами.

Загалом, 63% юридичних фірм заявляють про збільшення інвестицій в технології, а орієнтуючись на зміни очікувань клієнтів, 74% повідомляють, що вони інвестують у нові технології для підтримки діяльності фірм та роботи з клієнтами. Проте їм все ще є до чого прагнути, оскільки сьогодні лише 32% фірм готові використовувати технології для підвищення продуктивності, та лише 28% готові використовувати технології для покращення обслуговування клієнтів.

Очікувані зміни у юридичних департаментах: більше використання технологій для підвищення продуктивності (84%), більше співпраці та прозорості між юридичними фірмами та клієнтами (80%), посилення акценту на інноваціях (78%), більше використання альтернативних механізмів оплати (78%)

Як і юридичні відділи компаній, юридичні фірми також шукають нові способи роботи. Порівняно з 2020 роком, більше юридичних фірм зараз очікують збільшення залучення неюридичного персоналу (69%); самообслуговування клієнтами (68%); використання сторонніх ресурсів (68%) та залучення позаштатного персоналу (65%).

Повний звіт, що також містить спеціальні розділи про вплив пандемії, результати діяльності лідерів у сфері технологій та висновки корифеїв юридичної галузі, можна завантажити за посиланням: 2021 Wolters Kluwer Future Ready Lawyer Survey: Moving Beyond the Pandemic

Про Опитування юристів щодо готовності до майбутнього 2021, проведене Wolters Kluwer

Опитування Готовність юристів до майбутнього 2021: вихід за межі пандемії, проведене Відділом юридичних та регуляторних питань Wolters Kluwer, включало кількісні інтерв’ю з 700 представниками юридичних фірм, юридичних відділів та організацій з надання бізнес-послуг у США та 9 країнах Європи – Великій Британії, Німеччині, Нідерландах, Італії, Франції, Іспанії, Польщі, Бельгії та Угорщині. Його метою було визначити, як очікування клієнтів, технології та інші фактори впливають на майбутнє у сфері права та наскільки юридичні організації готові до цих викликів. Опитування проводилося онлайн для Wolters Kluwer провідною міжнародною дослідницькою організацією з 4 по 18 березня 2021 року.

Відділ юридичних та регуляторних питань Wolters Kluwer

Відділ юридичних та регуляторних питань Wolters Kluwer – це підрозділ Wolters Kluwer, – провідного світового постачальника юридичних та комплаєнс-рішень, що дозволяють професіоналам підвищувати продуктивність, зменшувати ризики та досягати кращих результатів. Wolters Kluwer (WKL) є світовим лідером у галузі професійної інформації, програмних рішень та послуг для галузі охорони здоров’я; оподаткування та бухгалтерського обліку; керування, управління ризиками та дотримання нормативних вимог; а також юридичного та регуляторного сектору. Річний дохід Wolters Kluwer у 2020 році склав 4,6 млрд. євро. Група обслуговує клієнтів у більш ніж 180 країнах, веде діяльність у більш ніж 40 країнах та налічує близько 19 200 співробітників по всьому світу. Головний офіс компанії розташований у м. Альфен ан ден Рейн (Нідерланди).

Для отримання додаткової інформації перейдіть за посиланням: https://www.wolterskluwer.com/en,

Компанія ActiveLex екслюзивно представляє на українському ринку онлайн-платформу LEX корпорації Wolters Kluwer. Онлайн-платформа LEX – сучасна європейська інформаційно-аналітична платформа для юристів, бухгалтерів та підприємців, лідер на ринку багатьох європейських країн. Інформація в системі оновлюється щоденно.

Більше інформації про платформу LEX, а також можливість отримати безкоштовний демо-доступ – start.activelex.com

Поширити: