Відпустка і звільнення військовослужбовця за станом здоров’я під час воєнного стану - ActiveLex
Передплатили Lex? Вхід в Lex
01.11.2022

Відпустка і звільнення військовослужбовця за станом здоров’я під час воєнного стану

Розроблений на аналітично-правовій платформі LEX збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси, який вже нараховує понад 1100 документів щойно доповнено трьома новими процедурами:

Вони містять покрокові алгоритми дій на випадок захворювання військовослужбовця, визначення його придатності до служби, оскарження дій командирів і інших посадових осіб, якими в таких випадках можуть порушуватися права військовослужбовця, наприклад відмова в направленні особи на медичний огляд для отримання висновку про непридатність до служби, яка сама собою є неправомірною.

Важливо мати на увазі, що, досудовий порядок оскарження в таких випадках не є обов’язковим, а щодо висновків ВЛК, то суди  вправі перевіряти їх законність лише в межах дотримання процедури ухвалення, і не вправі надавати оцінку професійним діям лікарів-членів ВЛК при застосуванні ними відповідних методів огляду, дослідження медичної документації, визначенні діагнозів.

В усіх процедурах враховано зміни нормативного регулювання, пов’язані з воєнним станом, яких, до слова, не так багато. Приміром, до Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністерства оборони України 14 серпня 2008 р. № 402 під час воєнного стану зміни не вносилися.

Докладніше – на сайті платформи LEX.

Поширити: