Внески, які вимагають сплачувати за скарги на адвокатів - незаконні - ActiveLex
Передплатили Lex? Вхід в Lex
16.07.2020

Внески, які вимагають сплачувати за скарги на адвокатів – незаконні

Усі, хто сплатив за організаційно-технічне забезпечення розгляду заяв (скарг) щодо поведінки адвоката, скарг на рішення дисциплінарних палат КДКА, а також скарг на дії чи бездіяльність КДКА, мають право вимагати повернення незаконно отриманих внесків (див. постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 9 червня 2020 р. у справі № 816/2353/17, якою рішення Ради адвокатів України від 23 вересня 2017 р. № 203 визнано протиправним та нечинним з моменту прийняття).

Таким чином, кваліфікаційно-дисциплінарні органи адвокатури безпідставно відмовляли заявникам у прийомі скарг на адвокатів з підстав несплати внеску в сумі одного прожиткового мінімуму доходів громадян за кожну скаргу, а також безпідставно приймали ці внески.

Незважаючи на те, що РАУ оскаржує зазначене рішення апеляційного суду і вже відкрито касаційне провадження, скаржники можуть звертатись із заявою про повернення коштів до тих кваліфікаційно-дисциплінарних комісій, яким вони були сплачені, а в разі відмови – до суду з позовом.

Покроковий алгоритм витребування коштів, сплачених на вимогу дисциплінарних органів адвокатури – в опублікованій на аналітично-правовій платформі Lex процедурі Повернення безпідставно сплаченого внеску за організаційно-технічне забезпечення розгляду заяв КДКА або ВКДКА.

Леонід Лазебний

Поширити: