Wolters Kluwer Polska провела юридичний хакатон у Варшаві
7-9 березня 2025 року у Варшаві відбувся юридичний хакатон Legal Hackathon-2025, який провела компанія Wolters Kluwer Polska. Захід відвідали майже 170 учасників, серед яких – програмісти, UX/UI фахівці, юристи, маркетологи, керівники проектів, аналітики, продукт-менеджери, фахівці з баз даних, науковці даних, студенти, практиканти та ентузіасти LegalTech. Учасників розділили на 32 команди, які зосередились на таких темах, як вдосконалення належної перевірки нерухомості, інструмент для виявлення невідповідностей у заявах та пошукова система образливих положень. Цьогоріч ментори вперше отримали можливість відзначити команди учасників за виняткову роботу та відданість своїй справі.
Перше місце та приз у розмірі 20 000 злотих (214 126 гривень) отримала команда Jackpot (Каміла Стаховяк, Марцін Геронь, Філіп Кернозек, Філіп Дробка, Мілош Барлог, Ігор Калка, Якуб Абрамскі) за проект програми Is it Fake, яка дозволяє швидко виявляти дипфейки та генерувати прозорі звіти, які можна надсилати до відповідних органів влади. Це дозволяє жертвам маніпуляцій вжити заходів і очистити свій імідж до того, як фальшивий матеріал завдасть шкоди.
Друге місце та приз у розмірі 10 000 злотих (107 100 гривень) отримала команда KontrolFlow (Міхал Броніцький, Лукаш Корженьовський, Аркадіуш Павел Шольц, Блажей Водинський) за проект ProtKol – інструмент, який допомагає освітньому сектору керувати великими обсягами інформації, що надходить після перевірок кураторів у школах.
Третє місце та приз у розмірі 5000 злотих (53 550 гривень) отримала команда Сілезького юридичного відділу (Вікторія Желазінська, Філіп Якубєц, Томаш Новаковський, Радослав Сітек, Міхал Гіза, Рафал Товарек) за проект застосування помічника з правових питань. Інструмент у вигляді плагіна для Microsoft Word виявляє формальні недоліки у документах, шукає правову основу та відповідну судову практику.
Крім того, команда !jva (Юлія Бохен, Індлюска, Кристіан Постек, Якуб Баглай, Кипріан Гбурек та Олександр Зіменко) отримала відзнаку від Асоціації польських суддів «Iustitia» та Національної палати юридичних радників за «Юридичну аптечку 2.0», яка покликана допомагати молоді вирішувати правові проблеми та формувати правову обізнаність.
Стратегічний партнер хакатону, PwC Legal Polska, відзначив рішення, яке розробила команда LEXTIDE BY Topo Legalis (Агата Вишковська, Домінік Горчинський, Ерік Вітбродт, Каспер Гузевич, Ксаверій Тизо), за мобільний застосунок для аналізу правил інтернет-крамниць.
В рамках юридичного хакатону відбувся супутній захід Open LegalTech Day – серія лекцій, доповідей та дискусій, у процесі яких експерти у галузі права та інформаційних технологій розповіли про виклики сучасного юридичного ринку. Зокрема, головними темами для обговорення стали використання штучного інтелекту у середовищі правників, юридичний дизайн, інструменти для юристів та системи правосуддя, а також кібербезпека.
Дискусія про поширення штучного інтелекту у юридичній сфері набула особливо актуального значення під час Legal Hackathon-2025, адже це створює інноваційні можливості автоматизації та інтелектуального правового аналізу, а також слугує величезним стимулом для галузі LegalTech – досліджувати нові горизонти та вносити фундаментальні зміни у традиційний підхід до юридичної практики.
Нагадаємо, що під час попереднього юридичного хакатону у 2022 році, друге місце завоювала команда «Ми – українці» (Алла Чайка, Наталія Гудкова та Сергій Гудков) за створення мобільного додатку, який допоможе знайти професійного юриста у випадку стихійного лиха чи форс-мажорних обставин (наприклад, війни в Україні), а також підкаже, як збирати документи та докази, що підтверджують їх залежно від конкретної ситуації, громадянина чи підприємця.
Зазначимо, що Wolters Kluwer Polska входить до складу корпорації Wolters Kluwer (WKL) – світового лідера у сфері інформаційно-програмних рішень та послуг для фахівців у галузі охорони здоров’я, оподаткування та бухгалтерського обліку, фінансового та нормативно-правового комплаєнсу, правового та регуляторного регулювання, корпоративної ефективності та екологічних, соціальних та управлінських питань (ESG).
В Україні одним із провідних операторів на ринку Legal Tech є компанія ActiveLex, яка від корпорації Wolters Kluwer екслюзивно представляє сучасну європейську інформаційно-аналітичну онлайн-платформу для юристів та підприємців LEX.
«Платформа LEX дозволяє об’єднати усі необхідні інструменти в єдиному робочому онлайн-просторі. Доступ до нашої платформи можна отримати з будь-якої країни світу та працювати без жодних обмежень у часі. Ми щоденно оновлюємо найважливішу правову інформацію та пропонуємо клієнтам платформи LEX – унікальну нагоду адаптувати її під власні потреби. Завдяки налагодженій автоматизації процесів, користувачі платформи LEX можуть заощадити до 60% робочого часу», – зазначає Володимир Іванов, директор компанії ActiveLex.