Як одиноким особам, яким понад 80 років, отримати допомогу на догляд - ActiveLex
Передплатили Lex? Вхід в Lex
19.10.2020

Як одиноким особам, яким понад 80 років, отримати допомогу на догляд

Згідно із Законом «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення соціальних гарантій для окремих категорій осіб» від 2 червня 2020 р. № 646-IX, який набрав чинності 1 липня, деякі його норми набирають чинності з дня, наступного за днем опублікування цього Закону, та застосовуються з 1 січня 2020 р.

Це стосується і п. 6. ст. 8 Закону «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю», згідно з яким державна соціальна допомога на догляд призначається одиноким особам, які досягли 80-річного віку та за висновком лікарсько-консультативної комісії потребують постійного стороннього догляду і одержують пенсію відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” або Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”.

Алгоритм отримання такої допомоги викладено в процедурі Як отримати допомогу на догляд одиноким особам, які досягли 80-річного віку на аналітичному ресурсі Lex.

Важливо, що допомога на догляд призначається з дня звернення за нею.

Леонід Лазебний

Поширити: