ЄСВ платити, ЄСВ повертати - ActiveLex
Передплатили Lex? Вхід в Lex
31.03.2021

ЄСВ платити, ЄСВ повертати

Законодавчі шукання українських нормотворців найтяжче позначаються на платниках податків, адже в цій правовій царині вони зачіпають усіх без винятку.

Одне з пам’ятних потрясінь, спричинених експериментами в галузі оподаткування, пережили самозайняті особи – представники незалежних професій (адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, науковці, літератори й навіть проповідники), яких зобов’язали сплачувати ЄСВ і тоді, коли немає доходів.

Законом № 1774-VIII від 06 грудня 2016 р. з абзацу 1 п. 2 ч. 1 ст. 7  Закону  «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»: сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць, у якому отримано дохід (прибуток), – вилучили згадку про дохід (прибуток).

Наче для того, аби незалежні професіонали, які приховують свої доходи, не ухилялися від сплати ЄСВ.

Звичайна для випадків непродуманого нормотворчого мудрописання плутанина не забарилася, бо значна частина незалежних професіоналів водночас десь працювала за наймом чи як ФОП і сплачувала ЄСВ, а тут раптом мусила його платити двічі.

Більше того, податкові органи самі почали повторно реєструвати ФОПів як незалежних професіоналів, якщо їхня діяльність підпадала під ознаки, скажімо, юридичної чи творчої.

Аж 4 грудня 2019 р. у справі № 520/3939/19 Велика Палата Верховного Суду поклала цьому край, але спорів з податковими органами було чимало і надміру сплачений ЄСВ повертати довелося багатьом.

Це – не єдиний приклад як платника податків заплутують законодавці дивними нормами чи інші органи влади, безперервно змінюючи звітні форми, що спричиняє помилки у сплаті ЄСВ.

Як повернути помилково сплачені гроші – у новому покроковому алгоритмі Повернення помилково чи надміру сплаченого ЄСВ, який щойно поповнив на платформі Lex колекцію з понад 150 графічно оформлених процедур, складених спеціально для пошуку виходів зі таких складних ситуацій, як, приміром, Визнання електронних торгів недійсними, Скасування арешту зарплатних коштів, Оскарження рішення ДФС про виключення з реєстру платників єдиного податку, і багатьох інших, споряджених посиланнями до чинних норм права та шаблонів потрібних документів.

Джерело: Юридична Газета

Поширити: