Необмежена кількість добірок юридичних документів – постійно у контрольному стані - ActiveLex
Передплатили Lex? Вхід в Lex
12.11.2019

Необмежена кількість добірок юридичних документів – постійно у контрольному стані

Пошук шляхів вирішення правової проблеми завжди вимагає опрацювання великих масивів документів.

Відшукавши всі необхідні нормативні акти і окремі норми, коментарі, судові рішення, публікації та впорядкувавши власні записи по певній справі, юрист має тримати їх під рукою в контрольному стані впродовж усього періоду судового розгляду. Це особливо актуально в реаліях сучасного українського судочинства, коли розгляд справи триває зазвичай не один рік, а законодавство змінюється кілька разів на день.

Єдина лише кримінально-правова норма про незаконне збагачення за кілька років після свого народження пережила і конституційну смерть і неодноразову законотворчу реінкарнацію.

В такі часи постійно тримати руку на пульсі змін – імперативна професійна вимога до кожного правника.

Скажімо, ваш клієнт підозрюється чи обвинувачується за статтею про незаконне зберігання наркотичних засобів (ст. 307 КК «Незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів») і ви, якщо раніше не мали відповідної практики, збираєте всю наявну інформацію з цього питання.

Пошук, ще до застосування інструментів його конкретизації (див. мал. 1), видає 404 правових акти, майже 19 000 судових рішень та 29 різних коментарів, причому щотижня цей список збагачується ще на 1200 документів, кожен з яких потенційно може стати вирішальним для вашого успіху.

Після опрацювання пошукового списку можна зберегти його (мал. 2.) й повертатися за потреби. Можна навіть не скорочувати – список пошуку зберігатиме всі знайдені документи в тому самому порядку.

Такі списки можна поміщати до портфеля по кожній справі, чи кожного разу під час дослідження якоїсь правової проблеми чи конкретного питання.

Причому дослідження триватиме навіть тоді, коли правник не вмикає комп’ютер, адже всі відібрані документи оновлюватимуться просто в збереженому списку і при наступному входженні до системи Lex спеціальний інструмент «петля пошуку» по-перше, сповістить який зі списків містить оновлені документи від часу останнього перебування в системі, по-друге видасть зведення скільки документів оновилося, і по третє позначить зірочками всі оновлені документи.

А вже після відкриття документа позначеного як оновлений, можна з’ясувати що змінилося за допомогою інструменту порівняння версій.

Зручність нового дослідницького інструменту «петля пошуку», який щойно з’явився у версії 2.0 аналітичної платформи Lex, полягає в тому, що без жодних спеціальних зусиль можна зібрати та зберігати безмежну кількість документів на контролі. В портфелі правника може зберігатися необмежена кількість результатів пошуку.

Єдине обмеження стосується збереження пошукового списку в форматі .docx – лише 250 документів (в середньому 17 сторінок).

Джерело: Юридический портал Протокол

Поширити: