Рішення про допуск до кваліфікаційного адвокатського іспиту прийматимуть онлайн - ActiveLex
Передплатили Lex? Вхід в Lex
03.05.2022

Рішення про допуск до кваліфікаційного адвокатського іспиту прийматимуть онлайн

Незабаром охочі стати адвокатами можливо зможуть отримати допуск до складання кваліфікаційного іспиту в режимі онлайн.

Відповідно до рішення Ради адвокатів України № 34 в умовах воєнного стану деякі питання кваліфікаційних процедур можна буде вирішувати онлайн. Про це йшлося під час наради, проведеної Вищою кваліфікаційно-дисциплінарною комісією адвокатури 21 квітня, – повідомляє ВКДКА.

Зокрема, на нараді йшлося і про можливість прийняття у дистанційному форматі рішення про допуск до складання кваліфікаційного іспиту.

Відповідно до розділу 3 «Порядку допуску до складання кваліфікаційного іспиту», заява про допуск до складання кваліфікаційного іспиту має бути розглянута КДКА протягом 30 днів з моменту її надходження. Завдання комісії на цьому етапі кваліфікаційної процедури – перевірити відповідність особи формальним вимогам, встановленим Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Вирішення питання про допуск або відмову у допуску приймається на засіданні КДКА без участі самого заявника.

«Якщо в сьогоднішніх складних умовах ми можемо забезпечити проведення дистанційних засідань у дисциплінарних виробництвах, очевидно, що окремі питання кваліфікаційних процедур також мають вирішуватись засобами електронного документообігу та онлайн-зустрічей. Тим більше, коли немає потреби особистої участі заявника, – прокоментував результати робочої наради голова ВКДКА Сергій Вілков. – Тому я доручив секретаріату опрацювати питання підготовки відповідних змін до Порядку допуску до складання кваліфікаційного іспиту, порядку складання кваліфікаційного іспиту та методики оцінки результатів складання кваліфікаційного іспиту для отримання права на зайняття адвокатською діяльністю в Україні».

Нагадуємо, що ActiveLex пропонує актуальну збірку відповідей на питання адвокатського іспиту «LEX.Адвокатський іспит». Збірник містить відповіді на питання усного іспиту та зразки процесуальних документів для письмового іспиту за Програмою складення адвокатського кваліфікаційного іспиту, затвердженою рішенням Ради адвокатів України від 21 вересня 2019 р. № 113.

Отримати безкоштовний демо-доступ або придбати «LEX.Адвокатський іспит» можна тут

Поширити: